Jak przy każdym kurowaniu najistotniejsza jest diagnoza. Jak wiadomo łysienie występuje prawie u wszystkich ludzi rasy białej.

Jego natężenie jest zróżnicowane u różnych osób.

Początki łysienia mogą pojawić się już u 17-letnich mężczyzn. Upań wypadanie włosów występuje znacznie rzadziej, po 30 roku życia. Wypadanie owłosienia limituje wcieranie w skórę głowy soku z czarnej rzodkwi.

Niedostatkiem tej metody jest dość intensywny zapach.

Naświetlanie włosów i skóry głowy lampą kwarcową mocno pomaga w leczeniu łysienia.

Naświetlanie można przeprowadzać co drugi dzień, maksymalni przez osiem minut codziennie. Które witaminy zatrzymują łysienie? Witamina B5, nazywana najczęściej kwasem pantotenowym, odpowiada między innymi za wypadanie włosów.

Jeżeli tej witaminy jest za mało w organizmie to pojawi się szereg objawów – zbyt wczesna siwizna, skurcze w mięśniach i nogach oraz tracenie włosów.

Niedostatek tej witaminy najczęściej występuje u osób starszych, przemęczonych i narażonych na intensywny i nieustający stres. Witaminę tę znaleźć można w wątróbce, pstrągach, śledziach, makrelach , pestkach słonecznika, serach, orzechach. Inne witaminy pomagające wzmocnić włosy to B, C, E, a też kwasy tłuszczowe i mikroelementy, na przykład cynk. Witaminy dobrze jest brać w formie tabletek orazstosować szampony, odżywki oraz inne specyfiki wzbogacone o te witaminy.

Profesjonalne kosmetyki hamują proces utraty włosów oraz wzmacniają je, stymulują do lepszego i intensywniejszego wzrostu.Nie zapominajmy – warto łączyć kuracje kompleksowe, bo tylko taka kompleksowa kuracja pomoże nam cieszyć się zdrowymi i mocnymi włosami oraz korzystnie wpłynie na ogólny stan naszego ciała i zmieni samopoczucie na lepsze.Piękne włosy są warte wysiłku...


<< Poprzedni