Produkcja filmowa kojarzy nam siebie głównie z planem filmowym, kamerami i konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w sieci pokazują się obrazy z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednak realizacja filmu jest o wiele bardziej złożonym biznesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego czynników technicznych.

Bez specjalistycznego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

http://podnosniki.promocjawnecie.pl/

Realizacja filmu często wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu działań na wysokości. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Sprzętem, który umożliwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te maszyny znacząco ułatwiają pracę profesjonalistów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego wcześniej montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko ryzykowne sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są też wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą wyspecjalizowanych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim okresie nagrywając jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na ulokowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..