Renoma piłki nożnej na całym globie jest gigantyczna, a łączy się to z magią, którą trudno określić i ciężko także wyznaczyć kiedy tak właściwie ona się rozpoczęła.

Powszechność piłki nożnej to z pewnością rezultat wielu lat rozkwitu tego sportu na całym świecie, to naturalnie dzięki czemu dzisiaj jesteśmy w miejscu, gdzie mało jaki kibic tego sportu wyobraża sobie życie bez rywalizacji pomiędzy pojedynczymi zespołami, a też kibicami jednak przede wszystkim w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

Powszechność sportu na całym globie w niektórych sytuacjach także idzie w drugim kierunku, ponieważ niejednokrotnie są przykłady aktów wandalizmu na stadionach i różnorodnego typu zachowań nie respektowania zasady fair play co niestety pokazuje ten sport w krzywym lustrze. Jednak istota piłki nożnej oraz magia tego sportu najprzyzwoiciej jest dostrzegana w trakcie turniejów Mistrzostw Świata, kiedy kibice z całego globu napotykają się w jednym miejscu i w owym czasie nie ma podziału na lepszych czy także gorszych, a każdy kibic ma prawo sobie podać rękę, i to właśnie w tym sporcie jest najważniejsze.
mecze live
Piłka nożna tworzy gwiazdy tej dyscypliny, które rozróżniane są na całym świecie i z którymi większość kibiców chce się utożsamiać. Są to zawodnicy, którzy stają się ikonami tej dyscypliny sportu, to naturalnie dzięki czemu widowiska z ich udziałem są jeszcze ciekawsze oraz poprawniejsze aniżeli w wypadku meczu gdzie nie ma żadnych gwiazd. Gwiazdy piłki nożnej u wielu ludzi budzą różne emocje, jedni ich ubóstwiają a inni wprost nienawidzą co oraz tak nie zmienia faktu, że osoby te są symbolami tego sportu oraz trudno wyobrazić sobie dyscyplinę tą bez ich obecności na boisku..