Postanowienie o nabyciu lokalu, dla wielu osób zalicza się do rewolucyjnych wydarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z znacząco dużą odpowiedzialnością. Gdy nie mamy zapewnionego wkładu własnego, przeważnie pobieramy wieloletni kredyt.

Jak wybrać apartament tak żeby służyło ono przez lata? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!


Czy opłaca się kupić mieszkanie na Krzykach?

Spora część młodych ludzi planując kupno awangardowego lokalu kieruje się podstawowymi zasadami: po pierwsze nieopodal centrum, po drugie mały rozmiar.

Niestety takie podejście może okazać się błędne. Nabywając kolejne lokum musimy myśleć perspektywicznie. Nieruchomości zlokalizowane w centrum z reguły są bardzo drogie, poza tym mały metraż apartamentu może okazać się nie odpowiedni. Nawet jeśli nie myślimy o założeniu rodziny, bardziej użyteczna może okazać się inwestycja, w rozległy metraż, dlatego,że w tym momencie w zależności od naszych preferencji,możemy lokal podnająć. Należy też pomyśleć o ulokowaniach bardziej odległych od śródmieścia, te okolice są spokojne, a gmachy tam budowane mają więcej udogodnień typu: taras czy podziemny garaż. Jeszcze opłaca się pomyśleć o rozłożeniu nieruchomości. Warto zadbać o to żeby takowe pokoje jak kuchnia czy salon były celnie naświetlone.

Z tego powodu dobrze jest zyskać pod uwagę na którą stronę świata skierowane jest mieszkanie. Następną konkretną pytaniem jest selekcja odpowiedniej kondygnacji. Pamiętajmy, że kawalerki na parterze, kilkukrotnie są tańsze a także są wyposażone mini ogródek, ale musimy wtedy zainwestować w dobry system zabezpieczający, ponieważ jesteśmy bardziej narażeni na wariant kradzieży..


<< Poprzedni