Nieświeży oddech może wywoływać kłopoty z poczuciem własnej wartości, zaburzać wizję zauważania własnej atrakcyjności, prowadzić do trudności w nawiązywaniu relacji towarzyskich a w efekcie nawet do depresji. Nie wszyscy są świadomi swojego problemu, w związku z tym wdrożenie należytych metod zapobiegawczych staje się jeszcze trudniejsze. Co ma prawo wywoływać nieświeży oddech i jak sobie z nim radzić?
Niewłaściwa higiena jamy ustnej - to pierwsze, co przychodzi na myśl. Niestosowanie przyzwoicie dobranych past do zębów, unikanie nici dentystycznych oraz płynów bakteriobójczych sprawia, że w jamie ustnej gromadzą się nie tylko resztki pożywienia, ale także bakterie, którym tworzymy doskonałe warunki do rozmnażania. Jednakowo częstą przyczyną jest halitoza. Trudno ją zdiagnozować.

By ją wyleczyć użytkuje się suplementy i środki farmakologiczne.

Nieświeży oddech objawem choroby Nieznośny zapach ust nie zawsze wypada rozpatrywać jako kłopot sam w sobie. Może być równie odpowiednio objawem próchnicy, aft, pleśniawek, drożdżycy oraz nowotworów. Bardzo ważne jest w następstwie tego pilnowanie regularnych kontroli stomatologicznych. Fachowcy zalecają, by odbywać takowe chociaż raz w roku. W trakcie zabiegów profilaktycznych lekarz wyeliminuje kamień oraz płytkę nazębną, które również mogą odpowiadać za kłopotliwy zapach w jamie ustnej..
Więcej informacji: http://www.infernos.pl/