Na odcinku niedawnych niewielu lat, sytuacja na rynku nieruchomości we Wrocławiu zasadniczo się zmieniła. Jeszcze mniej więcej 5 lat wstecz mogliśmy kupić nowe mieszkanko w tym mieście za całkiem przystępną kwotę. Niestety, obecnie ceny nowoczesnych nieruchomości we Wrocławiu są zbliżone do tych, które przykładowo obowiązują w mieście stołecznym naszego kraju lub na Pomorzu. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym tekście!

Przyczyną wzmożonego ruchu na wrocławskim rynku nieruchomości, którego efektem jest budowa nowych lokali, będzie na ogół znaczna migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska. Dobra ewentualność ekonomiczna tego regionu, a także nieustannie polepszające się warunki pracy, przywabiają so siebie sporo osób którzy chcą poprawić poziom własnego funkcjonowania. Największym rozwojem cechuje się dziedzina informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej potrzebni. Skutkiem nawału nowych mieszkańców miasta jest bardzo ogromny popyt na nieruchomości mieszkalne.

Dlatego deweloperzy decydują się ulokowanie inwestycji na obszarze całego Wrocławia. Dużą powodzeniem cieszą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednak znajdują się nabywcy drogich nieruchomości, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki. Kolejnym powodem, który przesądza o natężonym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych osób do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez konkurencyjność uczelni, które przyciągają do się uczniów nawet z odległych krańców Polski. W związku z tym wynajmujący nieruchomości mają możliwość pozwolić sobie na ustalanie dużych miesięcznych czynszów.

Oblicza się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego pokoju wynosi mniej 800 złotych za miesiąc..


<< Poprzedni