Tracenie wagi, inaczej redukcja masy ciała, przeważnie koncentruje się na stosowaniu drastycznych planów żywieniowych.

Większa część z nich zawiera w sobie skrupulatnie zarządzony jadłospis. Nie napomyka jednakże o dwóch znaczących produktach - wodzie oraz błonniku. Woda, jako źródło życia, pomocna jest nam do prawidłowego działania. Z lekcji anatomii człowieka każdy najpewniej pamięta, że człowiek składa się z wody w ponad 70%.

Odwodnienie organizmu ludzkiego ma prawo przyczynić się do licznych problemów zdrowotnych a uczucie pragnienia to wyłącznie jeden z wielu przejawów, który ma prawo zaświadczać o takim stanie rzeczy. Osoba nie prowadząca wzmożonego (jeżeli gra toczy się o aktywność) trybu życia powinna spożywać dziennie od 1,5 do nawet 2 litrów wody na dzień.

Ci, którzy trenują znacznie więcej. W żadnej diecie nie należy ograniczać spożycia płynów.

Wręcz przeciwnie - im znacznie więcej, tym poprawniej. Także błonnik jest nam nieodzowny do życia. Można go znaleźć w naturalnych produktach oraz w suplementach diety.

Jest to substancja, jakiej organizm nie wchłania, jednakowoż równolegle to naturalnie ona odpowiada za regulację procesów trawiennych. Zażycie dobrej ilości błonnika na dobę warunkuje regularność wypróżnień, niwelację uczucia pełności, gazów i przykrych wzdęć. Badacze dowiedli także, że brak błonnika może mieć wpływ na powstawanie żylaków odbytniczych! Jak widać niezależnie od stosowanej diety, lub to redukcyjnej czy oczyszczającej, w każdej z nich powinna odkryć się woda oraz omawiany już zbawienny błonnik..
Dalszy ciąg na : skuteczne tabletki odchudzające