Piękno tego celu podróży, jego plaż i wód, mogą opisać wyłącznie najprzedniejsi poeci. Łatwo tu o doskonałą rozrywkę, taką jak oglądanie portów i bezproblemowe kursowanie po terenie chorwackiego Adriatyku. Gdy ma się pozwolenie na kursowanie po wodach międzynarodowych, nic nie zawadzi, by wybrać się także do marin w pobliskich krajach tego akwenu. Szczęście załogi z kursowania między jednymi z najpiękniejszych marin gwarantuje czarter jachtów w Chorwacji. Wynajęcie katamarana, jachtu jednokadłubowego czy też łodzi motorowej pozwoli na zobaczenie całości fenomenalnego wybrzeża oraz na zawinięcie do przepięknych wysepek, które kuszą swoim pięknem wielość turystów. Czarter jachtów w Chorwacji pomaga wspaniale się zrelaksować w trakcie urlopu. Wyposażenie łodzi w genialny sprzęt pomaga również miło spędzić każdy moment, dlatego sposobów na radosną rozrywkę na pokładzie znajdzie się naprawdę wiele. Chorwacja - nieduży jednak bardzo piękny kraj umiejscowiony nad Oceanem Adriatycki zlokalizowany w południowej części Europy. To zjawiskowe i urodziwe lokalizacja osiąga coraz większą uznanie nie tylko wśród polskich podróżników, ale również tych przybywających z całego globu.

Jeżdżąc do Chorwacji na spis miejsc do zobaczenia należy zanotować Dubrownik - to nadzwyczajne i bardzo urokliwe miasto zwane również "Perłą Adriatyku" pełne jest zabytkowych budowli, starych budynków czy ślicznych, wąskich uliczek w których nie sposób się nie zauroczyć.

Ogromne odczucie robią również mury obronne, dzięki którym Dubrownik nigdy nie został opanowany. Najpiękniejszy widok na miasto rozpościera się ze wzgórza Srd - mieszanina turkusu wody, ceglanych dachów oraz bieli budynków robi naprawdę piorunujące wrażenie..